Dzień Chorego 2016

     W dniu 11 lutego 2016 roku w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku uroczyście obchodziliśmy XXIV Światowy Dzień Chorego. O godz. 10 odbyła się z tej okazji Msza Św. Którą odprawił Ksiądz Krzysztof Kazimierz z Kamienia Śląskiego. W swojej homilii Ksiądz Krzysztof nawiązał do motta przyświecającego tegorocznym obchodom Światowego Dnia „Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie” (J 2,5) wyjaśniając „ iż każde cierpienie i trudy opieki jakie sprawowane są nad osobami chorymi, cierpiącymi możemy ofiarować Jezusowi Miłosiernemu, który tak jak na weselu w Kanie Galilejskiej przemienił wodę w doskonałe wino tak i nasze zawierzenie przyniesie nam radość i ukojenie w codziennym życiu”.

     Na zakończenie Mszy Św. wszyscy tego potrzebujący otrzymali Namaszczenie Chorych. We mszy uczestniczyli zarówno mieszkańcy naszego Domu jak i zaproszone na tę uroczystość delegacje podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej, Koła Emerytów z Kamionka, Klubu Seniora z Gogolina, przedstawicieli naszych Władz Samorządowych oraz przyjaciół naszego DSS.

     Po mszy św. wszyscy obecni zaproszeni zostali na wspólną biesiadę przy kawie i ciastku do jadalni Domu. Ponownie Dyrektor DSS Pani Barbara Dołowicz powitała wszystkich obecnych na tym wyjątkowym spotkaniu zacnych gości szczególnie Pana Burmistrza J. Wojtalę, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gogolinie Pana P. Czoka, Radnego z Kamionka Pana J. Przybyłę, Panią Sołtys w kamionky S. Kauf, Pana B. Leśkiewicz Sekretarza w Urzędzie Tradycyjnie już z okazji Światowego Dnia Chorego zespół „Sami Swoi” w skład którego wchodzą mieszkańcy DSS przedstawił program artystyczny o „Miłosierdziu” i tak jak co roku po występie każdy z obecnych otrzymał symboliczną pamiątkę tegorocznego spotkania przygotowaną przez mieszkańców DSS w ramach Terapii Zajęciowej.

     Miłą niespodzianką tegoż spotkania były odwiedziny Ks. Jakuba Błaszczyszyna – który świadczy posługę misyjną w Petersburgu.