Listopad w DSS

Ekspresem przez Listopad w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku.

W dniu 22 listopada 2015 roku o godzinie 15°° w naszym DSS odbyło się spotkanie zorganizowane przez Radę Sołecką w Kamionku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek i Dom Spokojnej Starości Św. Barbara” w Kamionku z okazji Dnia Seniora dla Seniorów z Kamionka. W spotkaniu udział wzięli również mieszkańcy naszego DSS oraz Władz Samorządowych naszej Gminy. Popołudniowe spotkanie było okazją do radosnego biesiadowania, zabawy i śpiewu. Oprawę muzyczną zapewnił Piotr Klama, atrakcją tego dnia był także występ Emili Przemus z Kamionka oraz przedstawienie o „Czerwonym Kapturku” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Świetlicy w Malni pod kierunkiem Pani Barbary Herok. Jak co roku to bardzo radosne, niedzielne świętowanie Dnia Seniora było okazją aby złożyć podziękowania za całoroczne zaangażowanie, współpracę i wspólnie podejmowane działania na rzecz rozwoju i integracji naszej społeczności Kamionka. Serdeczne podziękowania kierujemy także do młodego pokolenia kamionka Wolontariuszy, którzy niezawodnie towarzyszą nam przez cały rok w czasie organizacji wszelkich inicjatyw i przedsięwzięć.

Serdecznie dziękujemy dzieciom z Przedszkola w Kamionku przybyłym do naszego DSS w dniu12.11.2015 roku ze smacznym rogalikiem i ciekawym programem artystycznym z okazji dnia „Św. Marcina”

Serdecznie dziękujemy także pani Elżbiecie Klimas i Wędrującej Kapeli z Gogolina za wieczorne muzyczne spotkanie w dniu 20.11.2015r. W trakcie wspólnego spotkania mieszkańcy Domu mieli okazję pograć na prostych instrumentach muzycznych oraz wspólnie z zespołem pośpiewać przygotowane piosenki.

„Po raz trzeci na Gali”

W dniu 24.11.2015 roku grupa mieszkańców Domu Spokojnej Starości Św. Barbara” w Kamionku wzięła udział w Gali podsumowującej III Edycję Konkursu „Sensotwórcy – ludzie dla których tworzenie ma sens”. Konkurs organizowany przez Opolskie Centrum Inicjatyw Pozarządowych w Opolu promuje pozytywne postawy osób niepełnosprawnych w środowiskach w których żyją, pracują, działają. W pierwszej edycji Konkursu udział wziął mieszkaniec naszego DSS Pan Wilhelm Jarosz, natomiast do III edycji zgłoszona została nasza mieszkanka pani Anna Konieczny ze swoją autobiografią „Fajnoł dziołcha”. Kapituła Konkursu doceniła Panią Anię w kategorii „Pragnienia i poszukiwania sensu zwyczajnego życia” za to, iż „ma bardzo pozytywny stosunek do życia, który realizuje w Domu Spokojnej Starości. Pani Ania była bardzo zaskoczona ale także bardzo zadowolona z otrzymanego Dyplomu, upominków oraz kosza pełnego łakoci, jakie otrzymali wszyscy uczestnicy Konkursu. Dla społeczności naszego Domu jest to tym bardziej cenne, gdyż stanowi swoiste uhonorowanie dotychczasowej pracy i wsparcia jakie Pani Ania świadczy na rzecz mieszkańców naszego DSS. Organizatorzy przygotowali także i inne atrakcje tak radosnego spotkania min: wystawa wierszy i dla nas wyjątkowo atrakcyjna wystawa fotograficzna Osób Niepełnosprawnych tym bardziej że jedną z wystawiających swoje zdjęcia była nasza bardzo dobra znajoma Izabela Skowronek z Kamionka. Na zakończenie uroczystej Gali wszyscy obecni mogli wziąć udział w zorganizowanej Zabawie Andrzejkowej.