Dzień Otwartych Drzwi 2015

W wyjątkowo słoneczną niedzielę 4-go października 2015 r. w ogrodzie Domu Spokojnej Starości w Kamionku dzięki naszym hojnym sponsorom bawiliśmy się wraz z mieszkańcami ościennych wiosek oraz rodzinami i znajomymi naszych mieszkańców, a także wieloma przyjaciołami tego Domu na 9. już „Dniu Otwartych Drzwi” .

 

Impreza rozpoczęła się przy Grocie Modlitewnej uroczystym nabożeństwem różańcowym odprawionym przez parafialne Marianki pod przewodnictwem siostry Wiktorii oraz Ks. Proboszcza A Nowaka.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez panią dyrektor B. Dołowicz i panią S. Placheta -Sołtysem Kamionka oraz p.Burmistrza J.Wojtalę na wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastach, podczas którego czekały kolejne atrakcje.

 

Oprawą muzyczną zajmował się zespół WEGAS. Pięknym śpiewem raczył nas Zespół AMAZONKI z DPS Prószków.

 

Natomiast najmłodsi uczestnicy festynu bawili się wspólnie z wesołym Chińczykiem - Panem Bartkiem. Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w bezpłatnej loterii fantowej przygotowanej z darów naszych sponsorów oraz pracowników DSS i tym samym każdy młody uczestnik naszego spotkania otrzymał drobną pamiątkę.

Odwiedzający nas w tym dniu goście mieli okazję zwiedzić nasz Dom w towarzystwie personelu DSS, uzyskać informacje na temat funkcjonowania placówki, standardu usług i codziennego życia mieszkańców. Chętne osoby w specjalnie przygotowanym punkcie obsługiwanym przez pielęgniarkę DSS miały możliwość dokonania pomiaru ciśnienia i poziom cukru we krwi.

Po wielu atrakcjach duchowych wszyscy zostali poczęstowani grillowaną w naszym ogrodzie kiełbaską bądź kaszanką.

 

Tegoroczną imprezę uważamy za wyjątkowo udaną ze względu na dużą ilość przybyłych do nas gości gości, różnorodny i ciekawy program artystyczny oraz niezwykle ciepłą i słoneczną pogodę jak na październik.

 

Przy tej z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim naszym życzliwym i hojnym sponsorom - ludziom dobrego serca, którzy chętnie i bezinteresownie udzielili nam różnych form wsparcia i pomocy.

 

(nad. DSS)