Majówka u Św. Barbary

Tradycyjnie w ostatnią sobotę maja, tj. 30 maja 2015r. w Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku odbyła się Majówka dla mieszkańców tego Domu, ich rodzin, znajomych, mieszkańców Kamionka i Kamienia Śl. oraz wszystkich chętnych mających wolne popołudnie.

Tegoroczne spotkanie zaszczycił nas swoją obecnością Ksiądz Joachim Pohl pochodzący ze Starych Kotkowic obecnie misjonarz pracujący w Peru.

"Majówka" jak co roku rozpoczęła się nabożeństwem przy Grocie Matki Boskiej, które poprowadziły Mariankami z Parafii Św. Jacka w Kamieniu Śl. Z Siostrą Wiktorią wspólnie z Księdzem A.Nowakiem.

Następnie Dyrektor DSS Pani B.Dołowicz oraz Sołtys wsi Kamionek Pani S. Placheta zaprosiły wszystkich obecnych na wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku do ogrodu Domu.

Tam swój koncert dała "Wędrowna Kapela" z Gogolina pod kierunkiem Pani E.Klimas, a potem zauroczyła nas swoim wykonaniem piosenki "Poszła Karolinka" mała mieszkanka Kamionka  Emilia Przemus. Całą oprawą muzyczną zajmował się Pan Piotr Klama z Gogolina, który muzycznymi wiązankami melodii biesiadnych zachęcił uczestników do wspólnego śpiewu i tańców.

Jak przystało na majówkę na koniec biesiadnicy zostali poczęstowani kiełbaską z naszego grilla, którą przygotowali wspólnie mieszkaniec DSS pan Józef wraz z panami z Kamionka A.Bonkoschem i J.Szwugrem.

 

To coroczne spotkanie o charakterze otwartym, zorganizowane zostało przez nasz Dom wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką Kamionka, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek, Księdzem Proboszczem Arnoldem Nowakiem i Siostrą Wiktorią wraz z Mariankami z Parafii Kamień Śl.  co w istotny sposób wzmocniło nasze przyjazne relacje.