XXIII Światowy Dzień Chorego 2015

XXIII Światowy Dzień Chorego w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku

 

11 lutego 2015r. Po raz dziesiąty odbyły się w naszym Domu uroczyste obchody tego Święta pod hasłem:  "Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”  (Hi 29,15).

O godz.10.00 w Kaplicy naszego Domu proboszcz Kamienia Śl. Ks. Arnold Nowak i Ks.Dziekan Krzysztof Korgel  odprawili uroczystą mszę świętą, poczas której udzielili sakramentu namaszenia chorych.

Ksiądz A.Nowak w swojej homilii podkreślił, iż "Papież Franciszek w swoim Orędziu na tegoroczny XXIII Światowy Dzień Chorego poraz pierwszy skupił się na osobach pomagających chorym i niepełnosprawnym. Bardzo często ludzie ci kieruja się Mądrością serca – bycia bratem i tę swoja posługę wykonują na bardzo wysokim poziomie. Posługiwanie innym, niejednokrotnie kosztem siebie i swojego zdrowia, swojej rodziny jest trudem i wysiłkiem. Kierując się tą Mądrością serca w takich placówkach jak nasz DSS udaje się stworzyć wspólnoty, w której każdy ma swoje miejsce."

 

Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora Domu panią B.Dołowicz na poczęstunek do jadalni.

Jak co roku działajacy  Zespół „Sami Swoi” uświetnił biesiadę przygotowanym na tę uroczystość programem artystycznym, którego myślą przewodnią był cytat z Orędzia Papieskiego „Mądrość Serca to bycie z bratem – czas spedzony u boku chorego to czas święty”.

 

Mieszkańcy wraz z instruktorem terapii zajęciowej przygotowali okolicznościowe kartki, którymi zostali obdarowani przede wszystkim wszyscy zaproszeni goście: przedstawiciele UM w Gogolinie w osobach pana K.Długosza i P.Czoka - przewodniczącego RM w Gogolinie, sołtys pani S.Placheta i radny Kamionka pan j.Przybyła, delegacje podopiecznych OPS w Gogolinie wraz z kierownikiem panią I.Olczyk i pracownikiem socjalnym panią B.Worotniak, przedstawiciele Klubu Seniora w Gogolinie oraz Klubu Emeryta w Kamionku, a także zaprzyjaźnieni z Domem Państwo Borończykowie, pani E.Krupop, a także mieszkańcy i personel DSS.

 

Sonia Strzałek