Wigilia w Naszym Domu

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszyscy mieszkańcy i pracownicy DSS zostali obdarowani miłymi upominkami w postaci gipsowych aniołków własnoręcznie wykonanych przez młodzież ze świetlicy młodzieżowej w Kamionku.

            Tradycyjnie już uroczystą Wieczerzę Wigilijną w Domu "Św.Barbary" rozpoczęto modlitwą i czytaniem Pisma Świętego oraz podzieleniem się opłatkiem Dyrektora B.Dołowicz, Księdza Porboszcza A.Nowaka, Księdza Dziekana K.Korgla oraz personelu z wszystkimi mieszkańcami Domu. Popłynęły życzenia. Potem wszyscy zasiedli do stołu na którym w/g tradycji znalazło się 12 potraw wigilijnych przygotowanych przez Panie kucharki według życzeń mieszkańców.

            Nastepnie, żeby tradycji stało się zadość, śpiewano wszystkim znane kolędy, a  Ksiądz A.Nowak przygrywał na pianinie.  Ten Świąteczny wieczór minął w radosnej, rodzinnej atmosferze.

 Wspólnie spędzony czas, kolędowanie, a przedewszystkim wspólne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia  przywołał wspomnienia z dawnych lat.

 

            Natomiast pożegnanie Starego Roku był okazją do wspólnej zabawy przygotowanej prze instruktora terapii zajeciowej p.S.Strzałek. W Sylwestrowej atmosferze Mieszkańcy spotkali sie w salonie Domu przy skromnym poczęstunku, a przede wszystim gotowi do wspólnych zabaw i tańców. Wszystkim dopisywały humory, więc mieszkańcy w pełni zadowoleni pożegnali 2014 Rok.