Okres Bożego Narodzenia

OKRES  BOŻEGO NARODZENIA  U  ŚW. BARBARY

 

16 grudnia grupa młodzieży z gogolińskiego Zespołu Szkół koncertowała w Domu Spokojnej Starości dając popis swoim umiejetnościom muzycznym. Mieszkańcy z nostalgią wysłuchali pięknego wykonania znanych wszystkim kolęd bozonarodzeniowych.

Natomiast 19 grudnia 2014r. mieszkańców naszego Domu odwiedziły dzieci z Przedszkola w Ogrodzie z Kamionka, które wraz ze swoimi opiekunami przygotowały piekne przedstawienie jasełkowe wprowadzające nas w nastrój wigilijny, a jednocześnie wnoszace radość i uśmiech na twarzach mieszkańców.

 

W dniu 9 stycznia 2014r. mieszkańców Naszego Domu odwiedziła grupa młodzieży z Kamienia Śl. z Siostrą Carrisimą z Jasełkami - bardzo ciekawą interpretacją współczesnych relacji rodzinnych w czasie przygotowań do Wieczerzy Wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia. Z jednej strony wyczekiwanie na Narodzenie Pana – ustawianie na stole pustego talerza dla niespodziewanego gościa, a z drugiej strony w chwili jego nieoczekiwanego pojawienia się – wyproszenie go z domu, czyli ukazanie bardziej komercyjnego wymiaru Świąt, a nie duchowego przeżywania tajemnicy Narodzin w Betlejem.

Na pamiątkę spotkania wszyscy zostali obdarowani obrazkiem z myślą Bł.Edmunda Bojanowskiego: "Chorym służycie z miłością jak samemu Chrystusowi, ratując nie tylko ich ciała, ale i dusze." Młodzież odwiedziła również osoby nieopuszczające łóżka w ich pokojach, składając życzenia noworoczne i kolędując.

Natomiast w dniu 14 stycznia odbyła się Kolęda Noworoczna – odwiedziny duszpasterskie Księdza Proboszcza  A. Nowaka w naszym Domu. Po wspólnym nabożeństwie w Kaplicy Św. Barbary dla spoleczności mieszkańców i personelu  nastąpiły indywidualne odwiedziny Księdza Proboszcza w każdym pokoju mieszkalnym. Na tą  wizytę duszpasterską  nasi mieszkańcy czekali z cierpliwie i z wielka radością przyjmowali odwiedziny Księdz, gdyż jest to okazja do swobodnej i dłuższej rozmowy z Księdzem Proboszczem, którego bardzo lubią i szanują.

 

Miłą niespodzianką w Święto Trzech Króli dla mieszkańców naszego Domu był występ Młodzieżowego Zespołu górali z zaprzyjaźnionej Gminy Łodygowice, którzy przybyli do nas z Księdzem Dziekanem K.Korglem oraz radnym P.Blania z Obrowca. Krótki Koncert kolęd i pastorałek na góralską nutę wniósł wiele radości w serca naszych seniorów podrywając wszystkich do wspólnego kolędowania.

Natomiast w sobotę 17. stycznia w godzinach przedpołudniowych dzieci ze szkoły w Kamieniu Śl. wraz z siostrą Wiktorią zaprezentowały seniorom naszego Domu wzruszające przedstawienie jasełkowe, które dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu radosnych, ale i wzruszających chwil.

 

 

Nawiązując do Świąt Bożego Narodzenia

W imieniu społeczności mieszkańców Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za ofiarowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia  wszelkie dary (m.in. owoce, słodycze, ciasta, wędliny):

Parafialnemu Zespól Caritas w Gogolinie wraz z Panią prezes Barbarą Majcher

Państwu Beate i Lutzowi Zimmermann z Gogolina

Państwu Gizeli i Józefowi .

 

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam życzliwość i pamięć!

 

DSS.