Karnawał w Świętej Barbarze

Karnawał w DSS

 

Karnawał, zapusty – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

 

Z tej okazji w dniu 10.01.2015 roku w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku odbyła  się zabawa integracyjna dla mieszkańców  naszego DSS i seniorów z Koła Emerytów w Kamionku. W spotkaniu wzięły również udział delegacje mieszkańców z  Domów Pomocy Społecznej ze Strzelec Opolskich, Szymiszowa, Leśnicy z pracownikiem socjalnym i opiekunem oraz Domu „Anna” z Krapkowic wraz z Dyrektorem i pracownikiem socjalnym. Jak również  pracownicy naszego Domu, zaprzyjaźniona z naszym Domem Pani E. Krupop, która przygotowała na tę okazję specjalny wiersz i życzenia noworoczne. Wśród uczestników byli także  Radny z Kamionka,  Dyrektor Gminnej Biblioteki w Gogolinie oraz krewni i znajomi naszych mieszkańców.

Punktualnie o godzinie 17:oo Dyrektor DSS Pani B. Dołowicz przywitała wszystkich obecnych i życząc wszystkim radosnych przeżyć zaprosiła do wspólnej zabawy, pląsów, rozmów, życząc wszystkim "spędzenia popołudnia tak, aby na chwilę zapomnieć o swoich problemach, troskach i smutkach". O odpowiednia oprawę muzyczna i rozrywkową zadbał pan J.Fila z Dańca.

Spotkanie integracyjne było także okazją do zaprezentowania naszego DSS oraz wymiany poglądów i doświadczeń miedzy personelem domów pomocy, natomiast nasi mieszkańcy mieli okazje o nawiązania bliższych znajomości i relacji z innymi seniorami zamieszkującymi również w domach pomocy społecznej osobami schorowanymi na wózkach inwalidzkich, jak i  mieszkańcy naszego domu. Pomimo sędziwego wieku, niesprawności i znacznych problemów ze zdrowiem to nasi wspaniali goście pozostawili za sobą trudności dnia codziennego i z wielką ochotą włączyli się do wspólnych tańców, plasów, korowodów. Było gwarnie, wesoło. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory.

Wszyscy uczestnicy byli  bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że mogli tak radośnie i miło spędzić ten sobotni karnawałowy wieczór. Żegnając się nasi goście życzyli sobie, aby podobną zabawę powtórzyć za rok.