Majówka 2014

31. maja wszyscy chętni zostali zaproszeni do udziału w ostatnim już tego roku nabożeństwie majowym do Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku. Współorganizatorami tegorocznego spotkania byli: DSS, Sołtys i Rada Sołecka Kamionka, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek oraz Ksiadz Proboszcz z Kamienia Śl .

Tradycyjna "Majówka" jak co roku rozpoczęła się nabożeństwem przy Grocie Matki Boskiej, któremu przewodniczył Proboszcz Ksiądz Arnold Nowak wspólnie z Mariankami z parafii Kamień Śl. Po nabożeństwie Dyrektor DSS Pani Barbara Dołowicz oraz Sołtys Kamionka Pani Sabina Placheta zaprosiły wszystkich obecnych na wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku do ogrodu Domu ponieważ tego dnia wyjatkowo sprzyjała nam aura. Na zakończenie biesiadnicy zostali poczęstowani kiełbaską z naszego grila.

Nie zabrakło także rozrywek dla wszystkich najmłodszych uczestników, którzy licznie przybyli wraz ze swoimi rodzicami. Ten wyjatkowy dzień był okazją do złożenia życzeń dla nich z okazji Dnia Dziecka i poczęstowania słodkim upominkiem.

Słowa uznania i podziekowania należą się grupie wolontariuszy pomagającej w naszej biesiadzie.

Na tegoroczną majówkę licznie przybyli mieszkańcy Kamionka i Kamienia Śl., obecni byli również czlonkowie Koła Emerytów z Kamionka, Klub Seniora z Gogolina oraz przedstawiciele naszych wladz samorzadowych: V-ce Burmistrz Gogolina K. Długosz, Radny Kamionka Józef Przybyła, sołtys Kamienia Śl. Zbigniew Kawa, jak rownież rodziny i znajomi naszych mieszkańców.

 

nad. DSS