Jasełka bożonarodzeniowe u Św. Barbary

W dniu 9 stycznia 2014r mieszkańców Naszego Domu odwiedziła grupa młodzieży z Kamienia Śl. z Siostrą Carrisimą z Jasełkami - bardzo ciekawą interpretacją współczesnych relacji rodzinnych w czasie przygotowań do Wieczerzy Wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia. Z jednej strony wyczekiwanie na Narodzenie Pana – ustawianie na stole pustego talerza dla niespodziewanego gościa, a z drugiej strony w chwili jego nieoczekiwanego pojawienia się – wyproszenie go z domu, czyli ukazanie bardziej komercyjnego wymiaru Świąt, a nie duchowego przeżywania tajemnicy Narodzin w Betlejem.

Na pamiątkę spotkania wszyscy zostali obdarowani obrazkiem z myślą Bł.Edmunda Bojanowskiego: "Chorym służycie z miłością jak samemu Chrystusowi, ratując nie tylko ich ciała, ale i dusze." Młodzież odwiedziła również osoby nieopuszczające łóżka w ich pokojach, składając życzenia noworoczne i kolędując. Natomiast w dniu 14 stycznia odbyła się Kolęda Noworoczna – odwiedziny duszpasterskie Księdza Proboszcza A. Nowaka w naszym Domu.

Po wspólnym nabożeństwie w Kaplicy Św. Barbary dla społeczności mieszkańców i personelu nastąpiły indywidualne odwiedziny Księdza Proboszcza w każdym pokoju mieszkalnym. Na tą wizytę duszpasterską nasi mieszkańcy czekali z cierpliwie i z wielka radością przyjmowali odwiedziny Księdza, gdyż jest to okazja do swobodnej i dłuższej rozmowy z Księdzem Proboszczem, którego bardzo lubią i szanują.