Wiosennie i świątecznie w DSS

Kwiecień - Czerwiec 2022

Drugi kwartał 2022 roku to czas wielu wydarzeń w naszym Domu.

Było coraz cieplej, jaśniej i radośniej tym bardziej że nareszcie mogliśmy wrócić do wspólnych spotkań i wzajemnych odwiedzin.

W miesiącu kwietni skupiliśmy się na przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych.

Nasi Seniorzy wspólnie z Panią Kasią i Panem Tomkiem pod czujnym okiem Pani Dyrektor szykowali rożne stroiki i ozdoby świąteczne z przeznaczeniem na Jarmark Wielkanocny oraz do dekoracji Domu i pokoi mieszkańców.

 

 

W maju wyjątkowym dniem jest 26 maj - Dzień Matki i stąd też w tym dniu spotkaliśmy się z Seniorami z Klubu Seniora w Kamionku na wspólnej kawie i ciastku. Nasz grupa Gagtki pod kierunkiem Pani Anieli i Pana Tomka przygotowali program okolicznościowy za co występujący zebrali gromkie brawa.

 

 

W czerwcu ... Witaj lato, witaj zdrowie...

Nasi mieszkańcy w szczególny sposób powitali pierwszy dzień lata. Oprócz dużej dawki witaminy D jaką daje nam słońce mogliśmy delektować się smakiem i zapachem ziół. . Prócz mieszkańców w spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście z Gogolina oraz Panie z Klubu Seniora w Kamionku. W trakcie spotkania mogliśmy każdym zmysłem poznać świat ziół co było bodźcem do ciekawej dyskusji i wymiany wiedzy. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem.