Lepiej w ten sposób, niż wcale...

Lepiej w ten sposób, niż wcale…..

W gościnności, jak we wszystkim, powinna istnieć równowaga.

Nas przyjmują i my przyjmujemy”. Hari  Kunzru,  Impresjonista

W dniu dzisiejszym (22.10.2020r.) do mieszkańców naszego Domu przyleciały w odwiedziny „Pszczółki” z Przedszkola nr 1 w Gogolinie na czele z Panią Dyrektor Iloną Reinert.

Nasi młodzi przyjaciele specjalnie dla nas wystąpili z programem artystycznym podczas którego Pszczółki zaprezentowały piosenki i układy taneczne z kapeluszami, pomponami i szarfami.

Rozmawialiśmy z dziećmi i ich wychowawczyniami o nowych formach spotkań „przez internet”. Dzieci były zachwycone faktem wirtualnego kontaktu, tym bardziej że mogły „zobaczyć siebie w tym małym okienku z boku dużego ekranu”. Natomiast nasi Seniorzy wspominali czas kiedy spotykali się z dziećmi „na żywo” w salonie naszego Domu i mogli indywidualnie porozmawiać, jednak stwierdzili że „teraz to lepiej w ten sposób, niż wcale”.

Na zakończenie tego naszego kolejnego wirtualnego spotkania w ramach projektu „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas” zaśpiewaliśmy wspólnie „Poszła Karolinka do Gogolina” i obiecaliśmy sobie że jeżeli tylko będzie taka możliwość to chętnie spotkamy się nie wirtualnie a realnie.

Projekt „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.