Wirtualnie z rodziną

Wirtualnie z ….. rodziną

Wszystko, co potrafimy sobie wyobrazić, jest realne.(Pablo Picasso)

W dniu 8 października 2020 roku odbyło się nasze kolejne spotkanie w ramach projektu „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas”.

Tym razem oprócz testowania „naszych internetowych łączy” nasi Seniorzy poznawali techniczne możliwości nowoczesnych telefonów typu: smartfon, iPhon czy tablet.

Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość rozmowy telefonicznej na zasadzie wideo rozmowy. Łącząc się z Panią Alą i Panią Sonią zaprezentowano jak wygląda taka rozmowa.

Po raz kolejny dzięki komunikatorowi internetowemu połączyliśmy się z rodzinami naszych mieszkańców i ponownie takie „wirtualne odwiedziny” sprawiły wiele radości i wzruszeń u naszych Seniorów. Na zakończenie naszych wzajemnych odwiedzin ,jak zwykle pochwaliliśmy się naszymi wokalnymi umiejętnościami.

Obecnie, nowe technologie umożliwiają nam kontakt z ludźmi wirtualnie lecz jak to określili nasi mieszkańcy „dobrze jest się chociaż tak zobaczyć ale lepszy jest kontakt bezpośredni bo można się przytulić, podać rękę czy też posiedzieć obok siebie”.

Spotkanie tradycyjnie zakończyliśmy wspólnym oglądaniem ogólnodostępnych filmików w „sieci”.

Projekt „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.