Wirtualne zajęcia... w szkole

Wirtualne zajęcia…. w Szkole

Świat się zmienia,

a my razem z nim…..” (znalezione w sieci)

W dniu 30 września 2020 roku odbyło się nasze kolejne spotkanie w ramach projektu „ Senior online mimo że, koronaworus szaleje wokół nas”.

Tym razem nasi Seniorzy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Kamieniu Śląskim z Oddziałami Przedszkolnymi.

Uczniowie klasy VII zaprosili nas do wzięcia udziału w zajęciach lekcyjnych z informatyki. Podczas „tej wizytacji ” dowiedzieliśmy się jak wygląda nauka, co mieści się w budynku Szkoły, jakie przedmioty są lubiane przez młodzież, co jest pasją poszczególnych uczniów, kto może uczęszczać do Przedszkola, kto korzysta z Biblioteki albo kto lubi zajęcia na Basenie i jak są dokarmiane ptaszki w „internetowym karmiku”.

Na zakończenie mogliśmy wysłuchać piosenki jaką dla nas przygotowali uczniowie a i my pochwaliliśmy się naszymi umiejętnościami wokalnymi do których przygrywał na akordeonie nasz mieszkaniec Pan Gerard.

Tymi radosnymi akcentami wspólnym śpiewaniem zakończyliśmy naszą wirtualną wycieczkę do Szkoły, za co serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Sochańskiemu Dyrektorowi Szkoły, Panu Joachimowi Stiebler nauczycielowi informatyki oraz Pani Florentynie Guz wychowawcy klasy VII która wspólnie z uczniami przygotowała w bardzo ciekawy i nietypowy sposób prezentację o Szkole.

Projekt „ Senior w przestrzeni online mimo że, koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.