W różnych miejscach a tak blisko siebie..

W różnych miejscach a blisko siebie…..”

Nie licz dni,  spraw by dni się liczyły….”. Muhammad Ali

23 września 2020 roku nasi Seniorzy udali się z „wizytą” do Starostwa Powiatowego w Krapkowicach a dokładnie to w Stowarzyszeniu Krainy św. Anny odwiedzili Panią Beatę Żmuda Koordynatora naszego projektu „Senior w przestrzeni online, mimo że koronawirus szaleje wokół nas”.

Podczas naszego spotkania Pani Beata opowiedziała nam o swojej pracy i działalności Stowarzyszenia Krainy św. Anny. Natomiast nasi mieszkańcy z wielką radością pochwalili się zdolnościami wokalnymi śpiewając, wszystkim nam znane i lubiane piosenki biesiadne „Szła dzieweczka do laseczka...”, „Głęboka studzienka..”, „Poszła Karolinka...”, „Zagraj mi piękny cyganie...” i „Barkę”. O oprawę muzyczną zadbała nasza wspaniała i utalentowana opiekunka Pani Monika grając na akordeonie.

Następnie mieszkańcy DSS „udali się” w odwiedziny do Szkoły Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach na spotkanie z Panią Jolą S. Dyrektorem Szkoły. Podczas tego spotkania w „gabinecie” Pani Dyrektor opowiedziała nam jak funkcjonuje w okresie epidemii koronawirusa Szkoła Podstawowa, jak wygląda nauka dzieci, jak zorganizowano i zadbano o bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i rodziców wprowadzając szereg procedur, wytycznych i sposobów postępowania zgodnie z zaleceniami. Tu również nasi mieszkańcy mieli okazję zaprezentować swoje piosenki jednocześnie dziękując za możliwość wzajemnego spotkania w przestrzeni on-line.

Naszą wirtualną podróż zakończyliśmy w Kamieniu Śląskim, u naszego informatyka Pana Maćka Kwiatkowskiego, który dzięki takim odwiedzinom, miał możliwość przetestować jakość dźwięku, głosu, obrazu oraz jakość połączenia internetowego. Po raz kolejny nasi mieszkańcy byli zachwyceni spotkaniami z gośćmi „na odległość” jakie umożliwiają w obecnych czasach nowe technologie.

Na zakończenie spotkania „serfowano po internecie” pokazując naszym Seniorom możliwości Facebooka, You Tube czy strony internetowej  np.  naszego DSS.

Cóż powiedzieć… co tydzień nasi Seniorzy odkrywają możliwości tego „nowego okna na świat”, są pełni zaskoczenia wręcz niedowierzania a nawet pewnej ogromnej fascynacji nowinkami technologicznymi i ich możliwościami.

Serdecznie dziękujemy naszym przemiłym gościom że znaleźli czas i ochotę na spotkanie z naszymi Seniorami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt „ Senior w przestrzeni online, mimo że koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.