Bezpieczne spotkanie i wspólne czytanie

Bezpieczne spotkanie i wspólne czytanie...”

..kiedy razem pokonujemy epidemię,

wspólna lektura klasyki polskiej literatury

jeszcze silniej nas zjednoczy…..” Prezydent RP Andrzej Duda

W dniu 17.09.2020 roku w ramach naszego projektu „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nasspotkaliśmy się dzięki naszemu systemowi audio - wizualnemu z…. Paniami z Biblioteki w Gogolinie. Wirtualne spotkanie poświęciliśmy na wspólne „narodowe czytanie Balladyny”.

Wszystkich obecnych po obu stronach ekranu powitały – ze strony DSS Pani Dyrektor B. Dołowicz a ze strony Biblioteki Publicznej Pani Dyrektor E. Wiora.

Następnie Pani Ala odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy w którym to Pan Prezydent zachęca do „zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji”.

Korzystając z tych nowych możliwości scenę I Aktu I Balladyny przeczytali z podziałem na role mieszkańcy i pracownicy Domu i tak w rolę Kirkora wcielili się Pan Werner i Pan Zygmunt, w rolę Pustelnika Pani Teresa wspólnie z Panią Dyrektor a kwestie Filona odczytali Pan Wilhelm oraz Pani Marta. Natomiast Akt II , sceny I i II Balladyny zaprezentowały Panie Bibliotekarki na czele z Panią Dyrektor Ewą Wiora.

Wszyscy nasi Seniorzy byli zaskoczeni i zachwyceni możliwościami jakie daje obecnie internet a szczególnie fakt iż można nie wychodząc z domu czas spędzać razem, rozmawiać i popatrzeć na siebie szczególnie teraz w tak nietypowym czasie.

 

Projekt „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.