Wigilijny wieczór

Wigilijny wieczór w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku

..Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
Gdy siedzimy wszyscy w kole,
i MAMY bliskich przy stole.”
(znalezione w sieci)

 

24 grudnia 2019 roku o godzinie 14ºº Seniorzy i pracownicy naszego Domu jak przystało na wielką rodzinę zasiedli do wspólnej Wigilii.

Pani Aniela mieszkanka naszego Domu tradycyjnie odczytała fragment Ewangelii Św. Łukasza o Narodzinach Pana Jezusa w Betlejem.

Następnie nasz gość honorowy Ks. Proboszcz Arnold Nowak poprowadził wspólną modlitwę po której złożyliśmy sobie życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem, nie zapominając o mieszkańcach którzy ze względu na stan zdrowia pozostali we własnych pokojach i którym także złożono serdeczne życzenia i przełamano się opłatkiem.

Po życzeniach nadszedł czas na uroczystą Wieczerzę Wigilijną i skosztowania smakowitych tradycyjnych i ulubionych potraw które przygotowały nasze kochane Panie Kucharki.

Jak co roku i tym razem mogliśmy wspólnie pośpiewać kolędy i pastorałki przy akompaniamencie naszego Proboszcza grającego na pianinie.

Przez całą kolację obok choinki czekały na naszych mieszkańców paczki które zostały ufundowane przez Radnych Gminy Gogolin i pracowników Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

Każdy z naszych Seniorów odbierając prezent nie krył wzruszenia i zachwytu nad bogatym podarunkiem który otrzymał.

 

 

Serdecznie dziękujemy  wszystkim  ludziom dobrej woli za ten wyjątkowy dar i radość jaką sprawiliście naszym kochanym Seniorom.