Wyjątkowy gość w DSS

Wyjątkowy gość w DSS

j„Najpiękniejszym prezentem jaki możemy dostać

jest człowiek, który jest.  Który daje swoją obecność. …..”

źródło Katarzyna Markiewicz.

W dniu 04.12.2019 roku w naszym Domu Spokojnej Starości „Św. Barbary” w Kamionku odbyło się niecodzienne i wyjątkowo radosne spotkanie z Ojcem Raimundasem Jurolaitisem, Misjonarzem ze Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej z Parafii w Brzozówce k/Tarnowa w woj. małopolskim.

Ojciec Rajmund głosił rekolekcje w Parafii Kamień Śląski i skorzystał z zaproszenia na spotkanie z mieszkańcami i pracownikami naszego Domu.

Podczas tego wyjątkowego spotkania o. Rajmund w barwny sposób opowiedział nam o swojej drodze do stanu kapłańskiego. Pochodzi z Litwy, z Solecznik koło Wilna i już od dzieciństwa wiedział że zostanie księdzem. W wieku około 14 lat wybrał się samodzielnie w podróż z Litwy do Warszawy aby wstąpić do Zakonu, jednakże dopiero po zdaniu matury mógł zrealizować to swoje pragnienie. Wybrał Zgromadzenie Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej , bo poznał na Litwie włoskiego księdza z tego zgromadzenia o. Venturino i ujrzał w tym zgromadzeniu rodzinność i prostotę, które go bardzo ujęły. Studia Teologiczne ukończył we Włoszech a obecnie przebywa w Brzozówce.

Dzięki swojemu Kapłaństwu przebywał na Misjach w różnych krajach i wielu miejscach w Polsce głosząc Ewangelię. Jak stwierdził tematy które głosi podczas Rekolekcji wybiera samodzielnie , często posiłkując się autentycznymi zdarzeniami. Zna kilka języków a wśród nich posługuje się piękną polszczyzną.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści i różnych anegdot, od czasu do czasu wybuchając gromkim śmiechem. Na zakończenie spotkania o. Rajmund podzielił się z nami tym iż na Śląsku jest pierwszy raz, bardzo mu się tutaj podoba, podziwia naszą gościnność, życzliwość i śpiew szczególnie podczas mszy świętych. Dodał iż, "mam nadzieję że jeszcze kiedyś będę miał okazję was tutaj odwiedzić", czego i sobie i Księdzu  życzymy.

Za to wyjątkowo radosne i miłe spotkanie serdecznie podziękowaliśmy Ojcu Rajmundowi a mieszkanka naszego DSS Pani Aniela na pamiątkę ofiarowała Ojcu swoją książkę o życiu mieszkańców na Śląsku.

Serdecznie dziękujemy i ponownie zapraszamy.