"Gagatki" z DSS w Dąbrowie Górniczej

Jak co roku Zespół "Gagatki" wraz z opiekunem Panią S. Strzałek Instruktorem Terapii Zajęciowej pojechał w dniu 14. 05. 2013 r , do Dąbrowy Górniczej na IV Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej "PUMA 2013" z przedstawieniem "Drewniana miska"

Sztuka E. Morissa " Drewniana miska" ukazuje relacje między pokoleniowe w rodzinie, jest tematem trudnym, niebanalnym, niemożliwym do jednoznacznego ocenienia. Wymagała od naszych mieszkańców - aktorów ogromnego wkładu pracy aby dobrze odegrać powierzone im role.

Pomimo iż konkurencja w tym dniu ( 22 Zespoły czyli około 1500 osób) była duża i na bardzo wysokim poziomie to nasza wersja sztuki wzbudziła wiele emocji zarówno wśród widzów jak i jurorów czego efektem były gromkie brawa i wysoka ocena przez jury. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili w późnych godzinach wieczornych, zmęczeni ale bardzo zadowoleni zarówno ze swojego występu jak i otrzymanego Dyplomu za "prezentację talentu artystycznego, emocjonalne kształtowanie rzeczywistości, mistyczne widzenie świata, wynik mozolnej pracy w połączeniu z odwagą prezentacji scenicznej" oraz upominków jakie przygotowali dla każdego uczestnika organizatorzy IV Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej "PUMA 2013".

 

Fotki nowe 001.jpeg            Fotki nowe 002.jpeg

DSCN7980.jpeg