Dzień Seniora

Dzień Seniora w Kamionku

Ludzie nie przestają się bawić dlatego, że się starzeją;

oni starzeją się dlatego, że przestają się bawić. – Oliver Wendell Holmes

W dniu 17.11.2019 roku tradycyjnie w naszym Domu Spokojnej Starośći „Św. Barbara” w Kamionku odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich Seniorów z Kamionka oraz naszych Seniorów z DSS podczas którego świętowaliśmy Dzień Seniora.

Organizatorami tego święta byli Sołtys i Rada Sołecka w Kamionku, Radna z Kamionka, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek i Dom Spokojnej Starości „Św. Barbara w Kamionku.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15°° a wszystkich obecnych powitały Barbara Komandzik Sołtys Kamionka i Cecylia Woźniak pracownik socjalny w DSS. Wśród zaproszonych gości serdecznie powitano Panią Sabinę Kauf Radną w Kamionku, członków Rady Sołeckiej w Kamionku oraz wszystkich Seniorów, którzy przybyli na spotkanie. O oprawę muzyczną i dobrą zabawę zadbał „człowiek orkiestra” Pan Wiesław Zdebski.

Na początku pojawiło się parę utworów ambitnych – o życiu, naszej Małej Ojczyźnie a później zabrzmiały utwory biesiadne i ludowe wykonywane po polsku, śląsku i niemiecku, przeplatane różnymi kawałami i anegdotkami.. Wszyscy uczestnicy Dnia Seniora mogli wspólnie pośpiewać i potańczyć. W międzyczasie głos zabrała także Pani Aniela mieszkanka naszego Domu która opowiedziała krótki wątek z życia babci Anny i jej przepisie na długie, dobre życie.

Jak co roku Dzień Seniora jest okazją aby złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje zarówno mieszkańcom naszego Domu za ich aktywność i pomoc na rzecz innych mieszkańców jak i zaproszonym gościom za bardzo dobrze układającą się współpracę oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej Kamionka. Głos zabrała również Pani Natalia mieszkanka DSS, która w imieniu własnym i społeczności mieszkańców Domu złożyła serdeczne podziękowania pracownikom DSS – Paniom Opiekunkom i Paniom Pokojowym, za codzienną pomoc i opiekę jaką świadczą na rzecz mieszkańców Domu.

Reasumując powyższe spotkanie należy stwierdzić, iż tegoroczny Dzień Seniora był niezwykle udany. Wszyscy znakomicie się bawili.

Nasi mieszkańcy - jak to Seniorzy- czują się bardzo dobrze wśród Seniorów z Kamionka. Niektórzy nawiązali już stałe i sympatyczne kontakty co jest efektem naszej wieloletniej współpracy oraz aktywnemu uczestnictwu realizowanych przez nas projektach dla środowiska Seniorów, w ramach programu Działaj Lokalnie.

Dziękujemy bardzo, iż to niedzielne popołudnie mogliśmy spędzić w tak miłym gronie, i w tak cudownej atmosferze.