Przedszkolaki u Seniorów w DSS

Przedszkolaki u Seniorów w DSS

Starsze osoby i dzieci wiedzą, jak żyć.

Ci, którzy stoją na początku i na końcu drogi, bawią się najlepiej.

Mają w nosie, co myślą inni.

Albo są za młodzi, żeby wiedzieć, że powinni się tym przejmować,

albo za starzy, żeby ich to obchodziło.  Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga.

W minionym tygodniu naszych mieszkańców 3 krotnie odwiedziły dzieci. Jak zwykle były to bardzo radosne i wyjątkowe spotkania podczas których wszyscy dobrze się bawili.

Najpierw w dniu 06.11.2019r., przyjechały „Pszczółki” z Przedszkola nr 1 w Gogolinie na wspólne warsztaty plastyczne które poprowadziła Pani S. Strzałek Instruktor Terapii Zajęciowej w DSS

Tematem warsztatów było „Jesienne drzewo”. Zarówno młodsi jaki i starsi z wielkim zaangażowaniem i precyzją wykonywali zlecone zadania związane z wycinaniem i naklejaniem poszczególnych elementów jesiennego drzewa, co widoczne jest na zdjęciach.

Na zakończenie wspólnych warsztatów nasi młodzi Przyjaciele dali pokaz swoich umiejętności wokalnych i tanecznych za co zebrali gromkie brawa i pochwały.

 

Następnie w dniu 14.11.2019r., jak co roku z okazji „Św. Marcina” naszych Seniorów odwiedziły Przedszkolaki z Przedszkola w Ogrodzie w Kamionku.

Tradycyjnie dzieci przygotowały dla nas specjalny jesienny występ artystyczny, podczas którego wszyscy wspólnie mogliśmy pośpiewać. Na zakończenie, po świetnym występie dzieci każdemu z naszych mieszkańców podarowały przepyszne rogaliki Św. Marcina, upieczone przez rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola. Za co składamy serdeczne podziękowania.

 

Natomiast w dniu 15.11.2019 roku w nasze progi zawitały "Biedronki" z Przedszkola nr 3 w Gogolinie. Tym razem jednak to nasi mieszkańcy z Zespołu Gagatki zaprezentowali dzieciom przedstawienie artystyczne „Jest taki kwiat”.

Po występie wszyscy chętni zostali zaproszeni na warsztaty manualne poprowadzone przez Panią S. Strzałek, podczas których i Seniorzy i Przedszkolaki, pomagając sobie wzajemnie wykonali „Mikołaje” które każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę wspólnych warsztatów.

Serdecznie dziękujemy naszym miłym Przedszkolakom i Opiekunom za własnoręcznie wykonane, upieczone pyszne pierniczki maślane.

 

Każde spotkanie integracyjne z dziećmi to dla naszych Seniorów wyjątkowy i radosny czas. Czas który daje im mnóstwo pozytywnej energii, dobry humor, lepsze samopoczucie i jeszcze długo wspominają takie odwiedziny i cieszą się na kolejne.

Serdecznie dziękujemy.