Gagatki na Jubileuszowej PUMIE 2019

Gagatki na Jubileuszowej PUMIE 2019

„Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość,

a szczyt twórczości to tworzenie siebie” L. Staff

  W dniu 13.11.2019 roku po raz 10 Zespół teatralny Gagatki działający w naszym Domu, wziął udział w 25 Jubileuszowym „Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2019”.

Tegoroczna PUMA odbyła się pod Honorowym Patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jak i Honorowymi Patronami byli Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich, Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego, Jarosław Wieczorek Wojewoda Śląski oraz Marcin Bazylak Prezydent Dąbrowy Górniczej.

Jak co roku przegląd odbywał się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i wzięły w nim udział 24 zespoły z całej Polski. W sumie na scenie prezentowało się prawie 400 osób.

Nasze kochane Gagatki wystąpiły z przedstawieniem teatralnym „Jest taki kwiat” opowiadającym o dziewczynie która pomimo iż miała wszystko i żyła w przepychu i bogactwie to jednak była nieszczęśliwa i bardzo samotna oraz wyjątkowo złośliwa i nie dobra dla innych ludzi. Jednakże dzięki prostemu Ogrodnikowi i jego wyjątkowej roślinie zmienia się jej charakter i sposób traktowania innych.

Tegoroczne przedstawienie teatralne prezentowane przez naszych mieszkańców na deskach sceny Pałacu Kultury Zagłębia odniosło wielki sukces gdyż nasi mieszkańcy dołożyli ogromnej staranności i genialnie wcielili się w role odgrywanych postaci. Pomimo ogromnej tremy szczególnie dla mieszkańców „aktorów” którzy po raz pierwszy wystąpili na profesjonalnej scenie teatralnej to stanęli na wysokości zadania i przeżyli osobiście coś pięknego i wyjątkowego spełniając tym samym swoje „skryte marzenia”.

Jak stwierdzili nasi Seniorzy „dla takich chwil, przeżyć, emocji a nawet adrenaliny warto żyć”, natomiast my wiemy że taka aktywność bardzo często pomaga przezwyciężać lęk i podnosi samoocenę co daje możliwość odnoszenia sukcesów i zaspokaja własne aspiracje lub ambicje.

Pomimo dokuczliwych schorzeń, niepełnosprawności i wieku to nasi Seniorzy są niesamowici, wyjątkowi, z wielkim szacunkiem kłaniamy się wszystkim razem i każdemu z osobna.

Z serca dziękujemy naszej wspaniałej Pani Soni Strzałek Terapeutce prowadzącej Zespół Gagatki, który promuje nasz Dom nie tylko na terenie naszej Gminy Gogolin, województwa opolskiego ale także na przeglądach ogólnopolskich.