OJ, było głośno....

Oj, było głośno…..

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej,

ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi...”

Autor: Jonasz Kofta,Śpiewać każdy może

 

W dniu 10 października 2019 roku po raz trzeci spotkaliśmy się w ramach projektu „Cicho, ciszej – oby było głośniej”.

Tym razem było wyjątkowo głośno i wesoło a to dlatego że próbowaliśmy wspólnie pośpiewać wybrane przez nas piosenki.

Na początku zaśpiewaliśmy „na sucho” bez podkładu muzycznego i śpiew zabrzmiał perfekcyjnie, następnie podjęliśmy próby zaśpiewania z podkładem muzycznym, i niestety nie było to już takie super i kolorowe.

Pierwsze próby zaśpiewania karaoke w oparciu o wyświetlany tekst i podkład muzyczny skończyły się tym „że my śpiewaliśmy sobie, a muzyka grała sobie”. Jak się okazało zarówno Ci starsi jak i Ci młodsi, mieliśmy trudności śpiewając z profesjonalnym muzycznym taktem i rytmiką poszczególnych piosenek.

Jednakże, podjęcie takiej próby było doskonałą okazją do wspólnego żartowania i śmiechu. Wspólnie podjęliśmy  decyzję, iż każda z grup poćwiczy sama z podkładem który lekko zmodyfikujemy, zmieniając tempo poszczególnych piosenek i na kolejnym spotkaniu w dniu 21.10.2019r., które odbędzie się w Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, pochwalimy się swoimi umiejętnościami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 21.10.2019 roku, zbiórka o godz. 16°° w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku a potem wyjazd do Tarnowa Opolskiego.

 

Projekt „Cicho, ciszej oby było głośniej” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.