Zespół "AVE"

Zespół „Ave” z wizytą w DSS

„Tajemnica życia leży

w poszukiwaniu piękna”.

Oskar Wilde

Dnia 9 października 2019 roku gościliśmy w naszym Domu „Św. Barbary” Zespół Wokalkno-Muzyczny „Ave” z Pławniowic.

Założycielem zespołu który działa już od 12 lat jest ks.dr Krystian Worbs – Proboszcz Parafii oraz Dyrektor Pałacu Formacyjno – Konferencyjnego w Pławniowicach. W zespole oprócz ks. Krystiana koncertują jeszcze Pani Irena oraz Pan Henryk.

Zespół powitała Dyrektor naszego Domu Pani Barbara Dołowicz, która wyraziła swą ogromną radość w imieniu wszystkich uczestników.

Zespół „Ave” wykonał 18 pieśni. Były to pieśni maryjne, oazowe oraz pielgrzymkowe. Koncert był przebogaty w treści oraz wywołał w nas ogromny zachwyt. Był wspólną modlitwą i umiejętnością bycia razem oraz był zaprzeczeniem filozofii tego świata że, „ ludzie trzeciego wieku nie potrzebują pięknych przeżyć, czy spotkania z kulturą”.

Za wspólne koncertowanie podziękowała mieszkanka A. Michna. Oprócz słowa „dziękuję” - które posiada wielką wagę i moc, łagodzi obyczaje na ziemi a życiu nadaje wartość i treść -wyrazić chcemy ogromną wdzięcznośc. A człowiek wdzięczny to taki który umie pokazać , że jego serce ma dobrą pamięć.

Po koncercie spotkaliśmy się przy wspólnym stole na kawie, herbacie i kołaczu śląskim aby w bardzo miłym nastroju podsumować nasze bardzo piękne spotkanie i wyjątkowe przeżycia.

                                                                                                                          opracowała Aniela Michna