Dzień Otwartych Drzwi 2019

Dzień Otwartych Drzwi” Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku

Są takie osoby z którymi

jedna spędzona chwila

sprawia więcej radości

niż z dziesięć z innymi...” //zyciowe.com

W sobotnie, pogodne popołudnie 28 września 2019 roku nasz Dom po raz kolejny „otworzył swoje drzwi”.

Spotkanie integracyjne „Dzień Otwartych Drzwi” Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku zorganizowano dla społeczności Kamionka, Kamienia Śląskiego, Gminy Gogolin i ościennych Gmin oraz mieszkańców DSS ich rodzin i znajomych.

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie Nabożeństwem Różańcowym, które odprawił nasz Proboszcz Ks. Arnold Nowak. Następnie Dyrektor DSS Pani B. Dołowicz i Sołtys w Kamionku Pani B. Komandzik przywitały wszystkich obecnych i zaprosiły do udziału w naszej wspólnej biesiadzie przy kawie i ciastku.

Odwiedzający nas w tym dniu goście mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Zespołu „Echo” z Kamienia Śląskiego, obejrzeć występ Zespołu Teatralnego „Gagatki” z przedstawieniem „Pon Hilary” w gwarze śląskiej. Kto chciał mógł skorzystać z pomiaru ciśnienia i badania poziomu cukru we krwi.

Natomiast najmłodsze pokolenie, wzięło udział w konkursie przygotowanym przez Instruktora Terapii Zajęciowej, Panią S. Strzałek „Czytanie na kocu”. Podczas konkursu  każdy z uczestników otrzymał nagrodę za „uważne słuchanie ze zrozumieniem”.

Dodatkową atrakcję przygotowała dla nas Pani E. Krupop z Kamienia Śląskiego prezentując nam kilka swoich ulubionych wierszy i piosenek.

Po tych wielu atrakcjach wszyscy obecni poczęstowani zostali pyszną kiełbaską z grilla.

Dzień Otwartych Drzwi to spotkanie o charakterze otwartym które na stałe wpisało się w nasz kalendarz wydarzeń. Jest to ten dzień w którym każdy może zwiedzić nasz Dom i poznać warunki w jakich żyją nasi Seniorzy, i tradycyjnie już dzięki naszym życzliwym i hojnym darczyńcom, którzy udzielili nam różnych form wsparcia i pomocy mogliśmy ugościć wszystkich uczestników spotkania.

 

Serdecznie dziękujemy.