Wycieczka do Kamienia Śląskiego

Wycieczka do Kamienia Śląskiego

"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie….”  Stanisław Jachowicz

          W dniu 28 sierpnia 2019 roku udaliśmy się na wycieczkę do Kamienia Śląskiego. Celem naszego wyjazdu było Sebastianeum Silesiacum w którym odbywała się wyjątkowa wystawa fotograficzna zdjęć Jana Pawła II. Unikatowa wystawa „Papież-Człowiek” prezentowała wiele niepublikowanych zdjęć św. Jana Pawła II.

         Część zdjęć udostępnił Arturo Mari wieloletni watykański fotograf, natomiast pozostałe pochodziły z prywatnego archiwum kard. Stanisława Dziwisza. Wystawę udostępnił Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

      Nasi Seniorzy z ciekawością i zachwytem oglądali poszczególne zdjęcia tym bardziej iż wiele z nich było naturalnej wielkości i widzieliśmy je poraz pierwszy. Również Sala Konferencyjna w której zaprezentowano zdjęcia z życia Papieża Jana Pawła II wzbudziła wśród naszych Seniorów wyjątkowy zachwyt, bo jak stwierdzili niektórzy nasi mieszkańcy „ w tak pięknym miejscu nigdy jeszcze nie byliśmy, w tak bogato ozdobionym i wyremontowanym”.

       Dzięki uprzejmości personelu Sanatorium nasi Seniorzy mieli okazję zobaczyć Ogród Zimowy z wyjątkowymi, tropikalnymi roślinami jak również Kaplicę św. Sebastiana oraz pospacerować po korytarzach Sanatorium, zwracając uwagę nie tylko na wyposażenie ale także na prezentowane tam ozdoby, obrazy czy ekspozycję znaczków pocztowych z całego świata upamiętniające Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II.