Z "Apteki Pana Boga"

...Zioła to są części roślin,
Które leczą przypadłości:
Od kataru po ból głowy,
Aż do kiszek odbudowy...(Roman Kapturczak)

 

W dniu 20 sierpnia 2019 roku Instruktor Terapii Zajęciowej Pani S. Strzałek wraz z Bibliotekarką Pani I. Pawlyta zaprosiły mieszkańców Domu na Warsztaty pt: „Apteka Pana Boga”.

Podczas warsztatów wszyscy obecni degustowali herbatkę z ziół zbieranych przez Panią Sonię oraz pokosztowali herbatki ziołowe które są dostępne w sprzedaży.

Nasi Seniorzy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się gałząkom świeżych ziół wśród których były min: „warkoczyki”, melisa w kilku odmianach, mięta, skrzyp, morwa, pokrzywa i inne dary pól i łąk.

O każdej z prezentowanych roślin nasze „zielarki” Sonia i Irena, udzielały informacji na temat ichzbierania, metod suszenia, zastosowania i działania na różne schorzenia. Również i nasi mieszkańcy opowiadali o swoich doświadczeniach związanych ze zbieraniem, suszeniem i stosowaniem różnych ziół jakie wynieśli ze swoich domów rodzinnych.

Jednak największe zainteresowanie okazały nasze piękne Seniorki zaprezentowanym kosmetykom na bazie ziół. Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście kremy do twarzy i rąk, balsamy czy oliwki do ciała.