Czerwiec otworzył lata bramy.....

[„Już czerwiec otwiera lata bramy

a tam czeka na nas las,

w chłodnym mroku lśnią słońca polany

i strumyk na kamykach gra….”

 

Zamówione kwiaty czekały na posadzenie lecz najpierw trzeba było przygotować dla nich nowe podłoże, dosypać ziemi, użyźnić a potem nadszedł czas na nasadzenia, każdy wybrał to co mu pasowało i osobiście zasadził w rabacie. Przy okazji zrobiliśmy porządki wokół rabat.

Od teraz tylko trzeba zadbać o kwiaty oraz zioła aby pięknie wyrosły i cieszyły swoimi barwami i zapachami aż do jesieni.

 

 

Lody dla ochłody przy naszych stołach kwietnych, tym bardziej że rabaty zrobiły się bardzo kolorowe a dni wyjątkowo upalne.

 

 

W ramach programu „Działaj lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności npisaliśmy i złożyliśmy Projekt do Stowarzyszenia Krainy Św. Anny o grant na 2019 rok. W rezultacie nasz projekt „CICHO CISZEJ – OBY BYŁO GŁOŚNIEJ” realizowany przez grupę nieformalną „Żywe głośniki” otrzymał dofinansowanie i w dniu 26.06.2019r.  nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt będzie realizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem , Domem Dziecka w Tarnowie Opolskim i Seniorami na terenie naszego DSS i Domu Dziecka.

 

 

W sobotę 29 czerwca 2019 roku o godz. 18ºº grupa naszych mieszkańców wzięła udział w Biesiadzie Wielopokoleniowej „Roztańczony Gogolin od 20 lat w Sercu Opolszczyzny” .  Biesiada odbyła się w Hali im Blautów w Gogolinie. Wszyscy  nasi mieszkańcy, którzy wzięli udział w wyjeździe  byli zachwyceni i zauroczeni zarówno atmosferą biesiady jak i przygotowanymi atrakcjami muzyczno - tanecznymi oraz wokalnymi.