To był maj wiosenny, kolorowy i aktywny

To był maj wiosenny, kolorowy i aktywny.

Najweselsze, najzieleńsze
maj ma obyczaje.
W cztery strony – świat zielony
umajony majem!

Maj to miesiąc w którym nasi mieszkańcy chętnie wyjeżdżają w takie miejsca, które są bliskie ich sercu a wiosenne barwy rozkwitającej przyrody i słoneczna pogoda zdecydowanie zachęcają do takich wyjazdów i spędzania czasu którego celem jest lepsze samopoczucie i nastrój.

I tak:

W dniu 20 maja 2019 roku udaliśmy się na Górę Św. Anny aby wziąć udział we mszy św dla Pielgrzymów a następnie odwiedzić dawno nie widziany Pomnik Czyny Powstańczego i wyjątkowy Amfiteatr.

 

 

21 maja 2019 roku natomiast pojechaliśmy do Mosznej aby sprawdzić jak kwitną azalie i rododendrony w tym roku.

Jak zawsze mogliśmy podziwiać nie tylko wiosenne barwy kwiatów , drzew czy trawy ale także Zamek i jego otoczenie.

 

 

28 maja 2019 roku po raz drugi odwiedziły naszych mieszkańców dzieci z Przedszkola nr 1 w Gogolinie na czele z panią Dyrektor Iloną Reinert z programem artystycznym z Okazji Dnia Matki i Ojca. Na zakończenie mieszkańcy zostali poczęstowani ciastem a dzieci otrzymały laurkę i słodycze z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka

Serdecznie dziękujemy i liczymy na owocną współpracę w następnych miesiącach a nawet latach.

 

 

Wyjątkowym dniem w naszych Seniorów był wtorek 28 maja 2019 roku. W tym dniu o godz 16°º odwiedził społeczność mieszkańców i personel Ks. Biskup Rudolf Pierskała -  Biskup Pomocniczy dla Diecezji Opolskiej, odprawiając w kaplicy DSS specjalne nabożeństwo wraz z Sakramentem namaszczenia Chorych i błogosławieństwem dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Ks. Biskupowie towarzyszył nasz Proboszcz Ks. Arnold Nowak.

 

Kontynuowano współpracę z Domem Dziecka im J. Korczaka w Tarnowie Opolskim, Przedszkolem w „Ogrodzie” w Kamionku, Świetlicą Młodzieżową w Kamionku.

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 31 maja 2019 roku grupa mieszkańców wraz z personelem odwiedziła dzieci w w/w placówkach, składając życzenia , wręczając prezenty, słodycze i  mile spędzając czas z młodym pokoleniem.