Majówka 2019

18 maja 2019 roku.

W sobotnie przepiękne majowe popołudnie społeczność Kamionka i Kamienia Śl. Spotkała się na tradycyjnej „Majówce” u „Św. Barbary”, zorganizowanej przez DSS, Radę Sołecką Kamionka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek. Rozpoczęliśmy pobożnie Nabożeństwem Majowym, poprowadzonym przez Siostrę Wiktorię i „Marianki” z Kamienia Śląskiego oraz młodego organistę Tomasza z naszej parafii. Po uroczystym Nabożeństwie Majowym przy Grocie Modlitewnej wszyscy drodzy goście zostali powitani przez Pania B. Dołowicz – Dyrektora DSS oraz Pania B.Komandzik – Sołtysa wsi Kamionek.

          W Majówce udział wzięli nasi zacni goście: Burmistrz Gogolina Pan Joachim Wojtala, Pani Sabina Kauf - Radna Kamionka, Rada Sołecka, Pan Jan Nadbrzeżny Przewodniczący Rady Seniorów w Gogolinie pierwszej kadencji, Pani Marta Wiora wraz z członkiniami Klubu Seniora z Gogolina, Klub Emeryta z Kamionka, Państwo Urszula i Eryk Borończyk, Pan Józef Przybyła, Pani Ilona Reinert, nasz Ksiądz Proboszcz Arnold Nowak oraz licznie przybyli mieszkańcy Kamionka, Kamienia Śląskiego, Gogolina.

        Po Nabożeństwie wszyscy zaproszeni zostali do ogrodu na wspólną biesiadę przy kawie i ciastku, a później przy grillowanej kiełbasce, razem śpiewając znane i lubiane piosenki biesiadne w języku polskim i niemieckim. Do wspólnego śpiewania porywała młodziutka Ewa Suchińska, rozbawiała nas też dowcipami i kawałami.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu Majówki młodemu pokoleniu.

            Było radośnie, wesoło, ciepło i słonecznie, majowo.