Czas Jasełek, Kolędy, Odwiedzin...

Koncert Noworoczny w GOK Gogolin:

Dwa są szczęścia na świecie:

jedno małe – być szczęśliwym,

drugie wielkie – uszczęśliwiać innych”. Julian Tuwim

 

6 stycznia 2019 roku w niedzielę grupa naszych mieszkańców pojechała do GOK w Gogolinie na Koncert Noworoczny Orkiestry „Campanella” z Cekcyna. W trakcie Koncertu nasi Seniorzy mieli okazję wysłuchać kolęd i pastorałek w nowych, ciekawych aranżacjach min: „Cichą Noc”, „Mizerna cicha”, „Jest taki dzień” czy „Whaite Chrystmans” oraz muzykę z filmów „Polskie Drogi” i „Forest Gump”. Głównymi instrumentami Orkiestry są mandoliny, banjo, akordeony, gitary akustyczne jest również fortepian, flety proste, saksofon, perkusja i instrumenty perkusyjne, trąbki.

Wszyscy byliśmy pełni podziwu dla umiejętności zarówno wokalnych jak i muzycznych młodych ludzi – uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich i studentów z terenu Gminy Cekcyn i Powiatu Tucholskiego, którzy wykorzystując dźwięki poszczególnych instrumentów stworzyli niesamowitą muzyczną feerię dźwięków muzyki rozrywkowej i filmowej.

Po tej 2 godzinnej radosnej muzycznej uczcie mimo iż wieczór był mroźny i chłodny podziwialiśmy przepiękne , świąteczne iluminacje w jakie przystrojony został Gogolin i poszczególne posesje na terenie naszej Gminy.

 

 

 

 

Zespół "Jak Leci" z Kórnicy:

W dniu 09.01.2019 w środę o godz. 10:00 roku mieszkańców po raz kolejny odwiedził zaprzyjaźniony z naszym Domem Zespół „Jak leci” z Kórnicy z Noworocznymi życzeniami. Podczas występu Panie i Pan zaprezentowali nam kolędy i pastorałki w języku polskim, czeskim , niemieckim oraz śląskim. I tym razem mieliśmy okazję wysłuchać wierszy Pani Danusi Fucks w gwarze śląskiej o „Zapasce” czy „Gardinie”. Jak zawsze nasi artyści poprowadzili dla naszych Seniorów gry i zabawy ruchowe a na zakończenie spotkanie podarowali każdemu własnoręcznie przygotowany słodki poczęstunek.

 

 

 

Młodzież wraz z opiekunami z "Zamku" w Krapkowicach.

W dniu 11 stycznia (piątek) 2019 roku o godzinie 10°° mieszkańców Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku odwiedziła wyjątkowa grupa młodych ludzi z Krapkowic.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. „Piastów Opolskich” popularnego „Zamku” w Krapkowicach oraz ich opiekunowie po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z naszymi Seniorami i zaprezentować swoje umiejętności artrystyczne.

Młodzi ludzie wystąpili z Jasełkami nawiązującymi zarówno do narodzin Jezusa Chrystusa i odwiedzin Trzech Króli jak i z przepięknym bożonarodzeniowymi przedstawieniami „Magiczny prezent” oraz „Wiglilią po Śląsku”

Głównym motywem „ Magicznego prezentu” było zwykłe, ładnie opakowane w czerwony papier pudełko w które Seniorka rodu „wkłada miłość” i przekazuje swojej Wnuczce z prośbą o otwarcie w Wigilię Bożego Narodzenia , wnuczka daruje „prezent” Bezdomnemu z ulicy, który pudełko oddaje Pani z Piekarni, ona natomiast prezent przekazuje Stróżowi który zamaiata ulicę , a ten otrzymany prezent daje go Seniorce. Każda kolejna osoba która otrzymuje prezent jest bardzo mile zaskoczona a po namyśle z radością przekazuje to „magiczne pudełko” kolejnej osobie.

Radość z przekazania prezentu komuś innemu powodowała zmianę myślenia i postępowania zarówno tego co dawał jak i tego który otrzymał. Bezinteresowność i chęć sprawienia komuś przyjemności zatoczyło koło i wróciło do tej osoby która pierwsza podarowała „miłość”.

Dodatkową atrakcją tego spotkania był występ Chóru Szkolnego Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach, który przepięknie zaśpiewał kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki tym samym zachęcając nas do wspólnego kolędowania, a po występie do radosnych rozmów i wspólnych zdjęć.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za nasze wspólne pierwsze spotkanie oraz wyjątkowe chwile wzruszenia i gorąco zapraszamy ponownie.

 

 

Kolęda:

 

 

Dzieci z Siostrą Wiktorią ze Szkoły z Kamienia Śl.:

W dniu 10.01.2019r., w czwartek o godz 16ºº naszych Seniorów odwiedziła Siostra Wiktoria, która wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim przygotowała Jasełka. Główną postacią tegorocznych Jasełek był Król, który szukał odpowiedzi na pytanie „Czego warto szukać?”. Odwiedzając różne miejsca dzielił się swoim dobrem i dzięki temu znalazł klucze: do wiary, nadziei i miłości.

Na zakończenie przedstawienia wspólnie pośpiewaliśmy kolędy.