Żniwniok 2018 w Gogolinie

Jedzie, jedzie wóz z Barbary……..”

W dniu 9 września 2018 roku nasi mieszkańcy po raz kolejny uczestniczyli w Gminnych Dożynkach „Żniwniok 2018” , które w tym roku odbyły się w Gogolinie.

Instruktor Terapii Zajęciowej Pani Sonia Strzałek przygotowała projekt wozu ze scenką rodzajową na Konkurs, na najciekawszą artystyczną prezentację w korowodzie dożynkowym 2018 pt; „ W hołdzie Janowi Pawłowi II w 40 rocznicę wyboru na stolicę Piotrową”

Inspiracją do scenki była bardzo lubiana przez mieszkańców piosenka Jacka Kieroka „Ojcze Święty błogosław nam”. Z jej tekstu zaczerpnęliśmy także nasze dwa hasła:

1. „Przez okno w niebie patrzysz na cały świat...”

2. „Święty Janie Pawle II błogosław nam...”

W przygotowaniu wozu pomagali co sprawniejsi mieszkańcy i pracownicy Domu. Na tle niebieskiego nieba zawieszone było okno z portretem Św. Jana Pawła II, który błogosławi ludziom. Rama okna była ozdobiona kłosami zbóż i kwiatami wykonanymi z kłosów zbóż, ziaren fasoli, dyni i kukurydzy a także plakat przedstawiający wybór Jana Pawła II na papieża i podróże Ojca Świętego po całym świecie.

Siedem osób jadących na wozie w tym pięciu naszych mieszkańców (najstarsza mieszkanka 82 lata) reprezentowało w pięknych strojach przedstawicieli różnych kontynentów, ras i wyznań. Był Szkot, Arab, Kowboj, Afrykańczyk, Japonka i Indianka.

Z Dożynek wróciliśmy bardzo zadowoleni i radośni, tym bardziej że, nasz wóz zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w korowodzie dożynkowym wspaniałych kreacji i pomysłów a szczególnie naszym młodym przyjaciołom Przedszkolakom z rodzicami z Przedszkola w Ogrodzie w Kamionku.