Aktywnie i pracowicie spędzony czas….

My niepełnosprawni w rabatach i kwiatach

Aktywnie i pracowicie spędzony czas….

 

Zgodnie z naszym harmonogramem w dniu 23.08.2018 roku uczestnicy projektu Pełen zapachów, doznań i wrażeń – ogródek naszych marzeń spotkali się przy stołach kwietnych na wspólnych pracach ogrodniczych.

Każdy z zapałem założył rękawiczkę, wziął do ręki narzędzie i delikatnie aby nie uszkodzić korzenia spulchnił ziemię wokół swojego kwiatka a tym samym „wyplewił” z chwastów. Na tak przygotowane czyste podłoże dosypano żyznej, świeżej ziemi i obficie podlano wodą.

Po tych pracach ogrodniczych skosztowaliśmy specjalnego, orzeźwiającego napoju do przygotowania którego oprócz cytryny, pomarańczy i jabłka użyliśmy ziół z własnych upraw: mięty, bazylii, rozmarynu i kawałków papryczki. Delektując się napojem wspominaliśmy nasze uprawy w przydomowych ogródkach.

Zachęcamy aby każdy samodzielnie przygotował sobie właśnie taki napój w te upalne dni. Smacznego i na zdrowie.

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 30.08.2018 roku o godz. 13:30

 

Projekt „ Pełen zapachów, doznań i wrażeń – ogródek naszych marzeń” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.