Uprawiamy własny "kawałek ogródka"

My niepełnosprawni w rabatach i kwiatach”

 

Uprawiamy własny „ kawałek ogródka”

 

Za nami kolejne wspólne prace przy stołach kwietnych i uprawie własnego „kawałka ogródka”.

W Dniu 09.08.2018 roku uczestnicy projektu „Pełen zapachów, doznań i wrażeń - ogródek naszych marzeń” zajęli się plewieniem, spulchnianiem i „obfitym” podlewaniem zasadzonych roślin aby „miały się dobrze” i rosły „ku radości i pokrzepieniu serc”.

Wszyscy byli bardzo skoncentrowani na pracach pielęgnacyjnych nie tylko przy swojej roślinie ale także zadbali o te które nie mają jeszcze swoich opiekunów.

Po skończonej pracy odpoczywaliśmy w otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków w przyjemnym chłodzie, ocenialiśmy posadzone rośliny „smakując” po zapachu i smaku zioła.

Nasi niepełnosprawni Seniorzy chętnie przebywają w ogrodzie. Codziennie podlewają swoją i nie tylko roślinę. Swobodnie podjeżdżają na wózku do podwyższonych rabat, przyglądają się roślinom, odpoczywają i relaksują się w te upalne dni w cieniu i chłodzie.

 

 

 

Zapraszamy na następne spotkanie 16 sierpnia 2018 roku o godzinie 13:30 .

W tym dniu planujemy wyjazd do

Szkółki Konieczko - Drzewa Krzewy Owocowe Ozdobne oraz Leśne

 ul. Szpitalna 1a  w Gogolinie. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt „ Pełen zapachów, doznań i wrażeń – ogródek naszych marzeń” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.