Wizyta studyjna w Zakrzowie

My niepełnosprawni w rabatach i kwiatach”

 

Wizyta studyjna w Zakrzowie..

W dniu 02.08.2018 roku udaliśmy się z wizytą studyjną do Szkółki Ogrodniczej w Zakrzowie w ramach projektu „Pełen zapachów, doznań i wrażeń-ogródek naszych marzeń” .

Prowadzący rodzinny biznes Pan Łukasz Tomeczek - Patron Honorowy naszego projektu, oprowadził nas po gospodarstwie ogrodniczym i opowiadał o codziennej pracy związanej z uprawą kwiatów jednorocznych, wieloletnich, warzyw, ziół, o konieczności posiadania odpowiedniej ziemi, sadzonek które muszą mieć „specjalne kwalifikacje” a potem jak sadzić, pielęgnować, podlewać i przygotować kwiaty czy zioła aby długo były ozdobą naszych ogródków, balkonów, mieszkań, domów i różnych skwerów wokół nas.

Uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni z tego spotkania i pogadanki, dzięki której mogli poznać cały proces uprawy kwiatów.

Po wizycie u Pana Łukasza mogliśmy zwiedzić Zakrzów i w urokliwym, chłodnym miejscu opowiedzieć o swoich wrażeniach.

 

 

Zapraszamy serdecznie na kolejne nasze spotkanie w dniu 09.08.2018r., o godzinie 13:30 w ogrodzie naszego DSS

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Projekt „ Pełen zapachów, doznań i wrażeń – ogródek naszych marzeń” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.