Świątecznie i kolorowo w naszych Gminach jest...

Życia nie mierzy się ilością oddechów,

ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” – Maya Angelou

W dniu 5 stycznia 2018 roku grupa naszych mieszkańców została zaproszona na wyjątkową wycieczkę w godzinach popołudniowych. Wycieczka dla naszych mieszkańców od momentu wejścia do Busa można powiedzieć była „w ciemno”. Nie określaliśmy dokładnie naszego celu.

Po dojechaniu na miejsce pierwsze podczas tego wyjazdu miejsce którym był Obrowiec i żywa Szopka Betlejemska ustawiono obok Kościoła.. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaskoczeni, zachwyceni i zadowoleni. Mogli osobiście pogłaskać znajdującego się tam osiołka, kucyki, „pogadać” z kozami czy poobserwować kaczki i kury.

Kolejnym miejscem na trasie była pięknie oświetlona posesja znajdująca się przy wyjeździe z Obrowca, rozświetlona biało – żółta sceneria wyglądała magicznie i bajkowo. Jednak naszym głównym celem wyjazdu było umożliwienie mieszkańcom naszego Domu odwiedzenie słynnej praktycznie na cały świat iluminacji świątecznej jaką co roku przygotowują na swojej posesji Państwo Hildegarda i Henryk Jaschik w Krapkowicach – Otmęcie.

Mając możliwość bezpośredniego zobaczenia na „własne oczy” to była ta chwila kiedy obecnym widok tylu kolorowych świateł zaparł dech w piersiach a możliwość dotknięcia niektórych elementów oraz bezpośredniej rozmowy z właścicielem posesji spowodowała iż wszyscy byliśmy oczarowani i pełni podziwu dla kunsztu i umiejętności artystycznych właściciela. Tym bardziej iż dla niektórych naszych mieszkańców jak się okazało było to marzenie „aby zobaczyć to na własne oczy” a nie czytać w gazecie, oglądać obrazki czy krótkie wzmianki w telewizji.

W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać iluminacje świąteczne jaki swoim mieszkańcom zafundowali włodarze Gmin Krapkowice, Gogolina, ale także liczne oświetlone inne domostwa na terenie naszej Gminy Gogolin.