Otwarte Drzwi w Domu Spokojnej Starości”Św. Barbara”

Uczynić kogoś szczęśliwym – to jakby jego życie pomnożyć i pogłębić.  

Henri Frédéric Amiel

 

W dniu 08.10.2017 r. w pochmurne deszczowe niedzielne popołudnie nasz DSS po raz 10 otworzył swoje drzwi, aby ugościć tych wszystkich, którzy przybyli na nasze integracyjne, międzypokoleniowe spotkanie z okazji "Dnia Otwartych Drzwi".

Tradycyjnie spotkanie październikowe rozpoczęliśmy wspólną modlitwą Różańcową prowadzoną przez Siostrę Wiktorię wraz z Mariankami z Parafii Kamień Śl a Ksiądz Proboszcz Arnold Nowak udzielił wszystkim błogosławieństwa. Warto zaznaczyć, iż w tym dniu obchodzono w naszym Kraju XVII Dzień papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją" wspominając dziedzictwo pozostawione nam przez św. Jana Pawła II. Tym razem nasza wspólna modlitwa odbyła się w Domu ze względu na jesienną deszczową aurę.

Potem wszystkich obecnych, wśród których byli m.in.: Przewodniczący RM Pan P.Czok, Radny Kamionka Pan J.Przybyła, Państwa U. i E. Borończyk, Panią S. Konefał wraz z rodziną, przedstawicieli Rady Sołeckiej z Kamionka powitały nasze urocze gospodynie: Pani B.Dołowicz Dyrektor DSS i Pani S.Kauf Sołtys Kamionka. Szczególnie gorąco przywitaliśmy naszych przyjaciół, mieszkańców z DPS "Anna" w Krapkowicach, którzy odwiedzili nas wspólnie z opiekunami oraz rodziny, krewnych i znajomych naszych mieszkańców.

Potem było już tylko muzycznie, radośnie, wesoło, biesiadnie... 

Przez cały czas wszystkich obecnych bawił i śpiewał nasz dobry znajomy Seweryn – uzdolniony młody muzyk i wokalista, który poprzez swoją muzykę i śpiew spowodował,iż wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Atrakcją tego spotkania był również występ naszego Zespołu GAGATKI, który tym razem zaprezentował humorystyczną formę teatralną wiersza Juliana Tuwima "Okulary" w gwarze śląskiej - "Pan Hilary?, czy to nie gańba? Powiedzcie sami! Mieć brele na nojsie, a szukać pod gratami"

Pani Soni, Pani Ani, Panu Wilhelmowi, Panu Wernerowi, Pani Danusi oraz Panu Andrzejowi, który był odpowiedzialny za muzyczną oprawę przedstawienia serdecznie gratulujemy i dziękujemy! Jesteście wspaniali!

Wszyscy nasi zacni goście z Gogolina, Kamionka, Kamienia Śl., Krapkowic, a nawet z Prudnika delegacja z Domu Pomocy Społecznej "ANNA" w Krapkowicach, rodziny i znajomi naszych mieszkańców mogli znowu razem z nami się spotkać, porozmawiać, pośpiewać, nawet potańczyć, a przede wszystkim miło spędzić to niedzielne popołudnie.

Do naszych serc zagościła radość i zaświeciło słońce.

Jak zawsze pamiętaliśmy o najmłodszych uczestnikach spotkania, dla których Instruktor Terapii Zajęciowej wspólnie z naszą Wolontariuszką Panią Anią Brysz przygotowały gry, zabawy a nawet malowanie twarzy. Każde z obecnych dzieci otrzymało nagrody i pamiątki jakie sobie same wybrały spośród darów które otrzymaliśmy od sponsorów.

Jednocześnie wszyscy odwiedzający nas w tym dniu bardzo liczni goście, mieli okazję zwiedzić nasz Dom w towarzystwie personelu DSS, uzyskać informacje na temat funkcjonowania naszej placówki, standardu usług i warunków codziennego życia mieszkańców. Chętne osoby w przygotowanym punkcie obsługiwanym przez pielęgniarkę DSS miały możliwość dokonania pomiaru ciśnienia i poziom cukru we krwi. Po wielu atrakcjach duchowych wszyscy zostali poczęstowani grillowaną w naszym ogrodzie kiełbaską bądź kaszanką.

Serdecznie dziękujemy naszym wszystkim darczyńcom, Radzie Sołeckiej w Kamionku oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek, dzięki którym mogliśmy tego dnia ugościć wszystkich którzy skorzystali z zaproszenia na Dzień Otwarych Drzwi Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku.