Wyjątkowy Jubileusz, Wyjątkowi Goście !

Uśmiech bogaci obdarzonego,  

nie zubożając dającego.    

[Stapulensis Jacobus Faber]

Pięknym jubileuszem 90. urodzin może pochwalić się Pani Elżbieta Kurek - mieszkanka naszego Domu.

Pani Ela urodziła się 17 września 1927 roku w miejscowości Henryków w Gminie Izbicko. Przez całe swoje życie była mocno związana z muzyką, ponieważ cała jej rodzina była bardzo muzykalna. Ona sama nauczyła się grać na akordeonie, harmonijce ustnej, pianinie, keybordzie. Razem z miejscowymi muzykami założyli zespół muzyczny, z którym występowali na przeróżnych uroczystościach rodzinnych, wiejskich zabawach, okolicznych festynach.

Od momentu zamieszkania w DSS ( wrzesień 2008 roku) Pani Ela wszystkie nasze spotkania uświetniała swoją grą na akordeonie oraz pięknym śpiewem. Każdemu z naszych Solenizantów przygrywała z okazji jego święta, brała czynny udział w występach zespołu Sami Swoi działającego w DSS. Dziś pomimo swojego zacnego wieku, Pani Ela nadal jest osobą bardzo pogodną, zawsze uśmiechniętą, ciepłą i niesamowicie wrażliwą. I choć nie ma już tyle sił, aby utrzymać na swoich barkach akordeon, to nadal dzieli się z nami swoją „muzyczną duszą” uświetniając wszelkie uroczystości grą na harmonijce ustnej.

Z okazji tak wyjątkowego Jubileuszu dzień swoich urodzin Pani Ela najpierw świętowała w gronie rodzinnym w Izbicku i Otmicach, natomiast w dniu następnym, zgodnie z życzeniem jej bratanka Henia, razem z mieszkańcami i personelem naszego DSS.

Punktualnie o godzinie 11°° zasiedliśmy razem z rodziną Pani Eli przy wspólnym stole i tradycyjnie złożyliśmy jej serdeczne życzenia dalszych lat życia w takim zdrowiu, abyśmy jak najdłużej mogli cieszyć się jej obecnością wśród nas oraz muzyką w jej wykonaniu. Podziękowaliśmy także za jej dotychczasowe muzykowanie. A w ramach podziękowań przygotowaliśmy dla naszej Solenizantki miłą niespodziankę: występ artystyczny Pana Tomka, który rewelacyjnie poprowadził to spotkanie urodzinowe sypiąc dowcipami oraz wykonując znane, lubiane utwory muzyki biesiadnej i ludowej czym, rozweselił, rozruszał i rozśpiewał całe towarzystwo.

Bardzo miłą i zaskakującą niespodzianką dla naszej Jubilatki były także szczególne odwiedziny pamiętających o Jubileuszu naszej mieszkanki wyjątkowych gości: Pani Wójt Gminy Izbicko Brygidy Pytel wraz z Sołtysem Otmic Panem Marianem Burnos, Radnym w Otmicach Panem Pawłem Santura, oraz znajomym Pani Eli z dzieciństwa Panem Krzysztofem Ralla - fascynatem lokalnej historii, a także V-ce Burmistrza Gogolina Pana Krzysztofa Długosza, który w imieniu Burmistrza Gogolina złożył naszej Jubilatce serdeczne życzenia urodzinowe. Nie zabrakło oczywiście gratulacji, kwiatów i słodkich upominków.

Nasza Pani Ela była bardzo wzruszona i jak to ma w swoim zwyczaju serdecznie wszystkim dziękowała za pamięć i radość jaką sprawili jej tak wyjątkowi goście.