XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej "Prószków 2017"

XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej "Prószków 2017"

Ze roboty nasz Hilary prziszoł

i do baby głojśno ryczoł:

Prziniyjś lacie! Dej gazeta!

A na łobiołd zrób kotleta!...”

 

W pierwszy dzień lata 21 czerwca 2017 Zespół Teatralny "Gagatki" z Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku uczestniczył w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej "Prószków 2017", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Organizatorem Przeglądu był, jak co roku, DPS w Prószkowie i Stowarzyszenie "Z uśmiechem dla uśmiechu", a cała impreza objęta jest patronatem honorowym przez Starostę Opolskiego Pana Henryka Lakwę. W tym roku na scenie wystąpiło 8 zespołów z DPS-ów w Sławęcicach, Czarnowąsach, Klisinie, Prószkowa, "Anna" z Krapkowic, ŚDS "Magnolia" w Opolu, WTZ ze Starych Siołkowic i DSS "Św. Barbara" w Kamionku. Przeważały formy muzyczne. Wszyscy występujący byli pełni entuzjazmu i radości, z zapałem śpiewali piosenki i rwali się do tańca.

Nasz Zespół "Gagatki" przygotował formę teatralną – przekład wiersza Juliana Tuwima "Okulary" na gwarę śląską. Dekoracje do przedstawienia przygotowała Instruktor terapii zajęciowej Pani Sonia Strzałek.

Szanowne Jury podjęło wspólną decyzję o przyznaniu jednego pierwszego miejsca dla wszystkich zespołów, więc nasz Zespół za zabawną i wesołą inscenizację Pana Hilarego zdobyło I miejsce. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali identyczne nagrody grupowe i indywidualne, które sprawiły wszystkim wiele radości.

Honorowym gościem tegorocznego Przeglądu było rodzeństwo Julia i Jędrzej Skiba laureaci VI edycji popularnego programu telewizyjnego The Voice of Poland. Duet zaprezentował przepiękne utwory zarówno do tańca, jak i wspólnego śpiewania, poruszając nasze zmysły i emocje, dodając optymizmu i radości na letnie dni.

Znanych Artystów Julię i Jędrzeja Skiba gościliśmy w naszym Domu w grudniu 2016r.