Majówka 2017

Matko Boska

w Polski krajobraz

wpisana kapliczkami

w doli i niedoli

módl się za nami”

 

  W dniu 20 maja 2017 roku, o godz. 15³° w sobotnie, nieco zimne, pochmurne popołudnie u „Św. Barbary” w Kamionku, odbyła się „Majówka” dla społeczności mieszkańców naszego Domu oraz mieszkańców Kamionka i Kamienia Śląskiego, zorganizowana przez DSS, Radę Sołecką Kamionka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek. Nabożeństwo Majowe jak co roku poprowadziły „Marianki” z Kamienia Śląskiego wraz z siostrą Wiktorią oraz Proboszczem Ks. Arnoldem Nowakiem.

          W Nabożeństwie udział wzięli także Burmistrz Gogolina Pan Joachim Wojtala z małżonką , Radny w Kamionku Pan Józef Przybyła, Twórca Ludowy z Kamienia Śląskiego Pani Edeltrauda Krupopp, Przewodniczący Rady Seniorów w Gogolinie Pan Jan Nadbrzeżny, Rada Sołecka oraz licznie przybyli goście z naszego Kamionka i Kamienia Śląskiego.

        Po Nabożeństwie Dyrektor DSS Pani B. Dołowicz oraz Sołtys w Kamionku Pani S. Kauf powitały wszystkich obecnych i zaprosiły na wspólną „swaczynę” , życząc wszystkim miłego i radosnego popołudnia. Atrakcją tego dnia był występ Zespoły folklorystycznego „Echo” z Kamienia Śląskiego, który w swoim repertuarze ma wiele piosenek własnych, biesiadnych polskich i niemieckich. W trakcie występów Zespołu Pani D. Matauszek prezentowała swoje wiersze pisane w gwarze śląskiej min; Zapaska, Oda do gnojoka oraz Odyseja kartoflowa.

            Całość spotkania poprowadził Pan Tomasz Hajduk, notabene muzyk Zespołu „Echo”, który w rewelacyjny i bardzo wesoły sposób zabawiał uczestników spotkania grając, śpiewając i opowiadając dowcipy. Swoją twórczość zaprezentowała nam także Pani E. Krupop która zapoznała nas ze swoimi wierszami. W trakcie naszej majowej biesiady nie zabrakło skromnego poczęstunku.