Piękny Jubileusz Pani Anieli

….Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...

(sł: W. Młynarski)

 

            Urodziny odwieczny zwyczaj świętowania rocznicy przyjścia na świat od wielu lat wpisał się do społecznych i rodzinnych tradycji. Narodziny same w sobie są cudem życia, największą i najpiękniejszą  magią - ceniono je i świętowano jak kontynuację życia i zapewnienia ciągłości rodu a szczególną  radością witano narodziny syna, zwłaszcza pierworodnego.

            Urodziny i imieniny to szczególny  dzień w roku, kiedy przyjmujemy od najbliższych nam osób życzenia i obdarowani jesteśmy upominkami, kwiatami, prezentami, nie da się ukryć iż świętowanie dnia urodzin jest radosnym i tylko naszym dniem.

            W dniu 21 kwietnia 2017 roku w naszym Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku mieliśmy ogromny zaszczyt świętować wyjątkowe, bo Jubileuszowe 95 urodziny naszej mieszkanki Pani Anieli P. w towarzystwie najbliższej rodziny, która przyjechała do Jubilatki z pięknym bukietem kwiatów.

            O dniu urodzin Pani Anieli pamiętał również Pan Joachim Wojtala Burmistrz  Gogolina, w  imieniu którego przybył do DSS Sekretarz Urzędu Miejskiego w Gogolinie Pan Bogusław Leśkiewicz. Składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył bukiet przepięknych róż, drobne upominki oraz życzył wielu lat życia w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.

            Z głębi serca szczere i serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i dalszego dobrego zdrowia i pogody ducha życzyła Dyrektor DSS Pani Barbara Dołowicz  jak również personel i mieszkańcy Domu,  którym Pani Aniela jest bardzo bliska.

            Przy kawie i urodzinowym ciastku w miłej, rodzinnej i wzruszającej atmosferze najstarsza mieszkanka naszego Domu zdradziła nam swoją receptę na długowieczność. Według Pani Anieli aby dożyć tak sędziwego wieku należy: po pierwsze „nie przejmować się, brać wszystko tak jak idzie”, po drugie „dużo odpoczywać” a po trzecie „nie martwić się co tam kiedyś będzie, co będzie jutro”. Zarówno syn jak i córka wspominali swoje dzieciństwo, kiedy to  „mama rządziła w domu wszystkimi i musiało być tak jak powiedziała”. Również i teraz pomimo że mają swoje lata, są już  na emeryturach to ”mamy muszą się słuchać i robić tak jak mama chce”. Nie przeszkadza im to bo „najważniejsze że mama jest i widać że dobrze się tu czuje”.

            Wśród uczestników urodzinowego spotkania obecna była również druga  z najstarszych mieszkanek naszego DSS Pani Zosia R. która kilka dni wcześniej świętowała swoje 92 urodziny. I również dla tej Pani miłym i niezwykle wzruszającym akcentem były odwiedziny Pani Urszuli Piosek Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Gogolinie, która w imieniu  Burmistrza Pana Joachima Wojtali złożyła naszej Pani Zosi gorące gratulacje i serdeczne życzenia wraz z bukietem kwiatów i upominkami.

            Pani Zosia do recepty na długowieczność dodała swoje myśli tj:”ważne jest posiadanie bliskich, szanujących i kochających osób oraz zwracanie uwagi na to co jemy i ile tego jemy”.

            Zarówno wiek jak i doświadczenie życiowe Seniorów to wyjątkowa skarbnica mądrości i z niej to właśnie powinniśmy czerpać wiedzę jak radzić sobie ze swoim życiem we współczesnych nam czasach.

 

 

                                                                                    Pani Anielu i Pani Zosiu 100 lat!