Na Jarmarku Wielkanocnym

„Kolorowe pisanki, białe z cukru baranki,

skaczące zajączki  i z rzeżuszki łączki”


            Zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych obok budzącej się do życia przyrody jest Jarmark Wielkanocny, który odbywa się w Gminie Gogolin – mieście Karolinki i Karliczka zawsze dwa tygodnie przed świętami.

            W tym roku Jarmark Świąteczny odbył się 02.04.2017r. W Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w piękną, wręcz upalną niedzielę. W trakcie Jarmarku można było spróbować przeróżnych  smakowitych potraw regionalnych i świątecznych przygotowanych w ramach konkursu „Najciekawszy regionalny stół wielkanocny”. Można było także kupić piękne ozdoby świąteczne jak również miło spędzić czas  z całą rodziną wśród licznie przybyłych gości.

            W tym pięknym wydarzeniu wiosenno-świątecznym tradycyjnie uczestniczyła również grupa naszych mieszkańców Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku, prezentując swoje stoisko ze stroikami i ozdobami wielkanocnymi, tymi tradycyjnymi oraz nowoczesnymi inspirowanymi śląską tradycją i sztuką ludową.

            Nasze prace wykonane podczas zajęć terapeutycznych pod czujnym okiem instruktora Pani Soni Strzałek jak zwykle wzbudzały wielkie zainteresowanie obok wielu kolorowych i różnorodnych stoisk świątecznych, gdzie można było zakupić śliczne ozdoby na wiosenne święta a przede wszystkim nasze przepiękne kroszonki.

            W tym roku podczas Jarmarku nasz DSS zaprezentował swój pomysł na stół wielkanocny przygotowany przez Szefową Kuchni Panią Monikę Niewiora wraz z personelem Kuchni. Panie przygotowały  różne smakołyki wśród których królowały BABY  wielkanocne te tradycyjne drożdżowe jak i piaskowe oraz sernik na gorąco, były przepyszne galaretki, paszteciki, żurek w chlebku, jajeczka faszerowane, szynki, wędlinki, sałateczki i inne pyszności.

            W konkursie na „Najciekawszy regionalny stół wielkanocny” nasz Dom otrzymał wyróżnienie z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy Kapitule Konkursu.

            Dodatkową atrakcją naszej prezentacji był ogromny, przesympatyczny, pluszowy ale „żywy” wielkanocny Zając, który wzbudzał wiele sympatii wśród wszystkich uczestników Jarmarku a w szczególności wśród dzieci, co sprawiło nam wiele przyjemności.

            Do naszego pięknego Domu wróciliśmy bardzo zadowoleni, w takim świątecznym nastroju – radosnego oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy.