Witaj wiosno!

    Ta astronomiczna zaczyna się dnia 20 marca w momencie gdy słońce przekracza równik i w tym roku  wiosna rozpoczęła się w naszym kraju o godz. 11:29.

    Jest to moment zwany równonocą wiosenną co oznacza że, dzień i noc trwają tyle samo, inaczej zrównanie dnia z nocą. Od tej pory dzień wydłużać się będzie jeszcze przez 3 miesiące. Natomiast ta kalendarzowa zawitała do nas jak zwykle w dniu 21 marca rozpoczynając nową porę roku. Witaj wiosno!

    W dniu 21 marca 2017 roku mieszkańców Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku odwiedziły dzieci z Przedszkola w Kamionku, które zgodnie ze zwyczajem wybrały się aby „pożegnać zimę” i tym samym „powitać wiosnę”w gronie naszych Seniorów i personelu.

    Co roku najmłodsi mieszkańcy Kamionka odwiedzają nasz Dom aby z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zaprezentować nam swoją Marzannę, Gaik oraz specjalny wiosenny  program artystyczno-taneczny. Na zakończenie wizyty nasi najmłodsi przyjaciele każdemu z naszych mieszkańców  wręczyli   symbolicznego wiosennego kwiatka, a potem udali się do stawu, aby tam „utopić zimową pannę i  pokłonić się wiośnie”.