Prewencja i zapobieganie.

    W dniu 13.03.2017 roku mieszkańców naszego Domu odwiedził Dzielnicowy Kamionka sierżant Adrian Raróg z Posterunku Policji w Gogolinie. Odwiedziny związane były z akcją   działań prewencyjnych i zapobiegawczych jakie prowadzi nasza Policja w związku z częstymi oszustwami na jakie narażone są  osoby w podeszłym wieku. 


    Sierżant  opowiedział  naszym Seniorom o poszczególnych etapach wyłudzania pieniędzy  metodą „na wnuczka” lub innego członka rodziny. Rozmowa najczęściej prowadzona jest telefonicznie i występują w niej stałe elementy na które należy zwrócić szczególną uwagę prowadząc rozmowę. Stanowczo podkreślił, że funkcjonariusze Policji „nigdy nie żądają i nie potwierdzają informacji telefonicznie”. Poprosił aby wykazać się czujnością w stosunku do obcych osób, które mogą podawać się za znajomych kogoś z rodziny, lub deklarować się jako pracownicy różnych instytucji i  mogą żądać zapłaty za „coś” lub prosić o udzielenie pożyczki finansowej lub dowodu osobistego. Sierżant Adrian Raróg w kilu słowach opowiedział w jaki sposób Policja prowadzi swoje działania oraz pokazał  mieszkańcom jak faktycznie wygląda obecna legitymacja funkcjonariusza Policji. 


    Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Barbara Dołowicz złożyła serdeczne podziękowania za poruszenie tak istotnej tematyki dotyczącej bezpieczeństwa społeczności naszych mieszkańców jednocześnie po raz kolejny poprosiła mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na obce osoby, które odwiedzają nasz DSS.