W prezencie żółte tulipany.

      Tradycyjnie 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Panowie składają życzenia Paniom wręczając im z tej okazji różne prezenty, najczęściej jednak są to kwiaty, począwszy od symbolicznego goździka w latach '70 aż po współczesne bukiety.


      W naszym Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku 8 marca 2017 roku odbyło się urocze spotkanie z tej okazji.  Każda z naszych  Pań otrzymała  wiosennego tulipana z serdecznymi życzeniami, przede wszystkim zdrowia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń. Nasi Panowie nie zawiedli i tradycyjnie zafundowali nam żółte tulipany.


    W tym roku spotkanie z naszymi mieszkankami swoją obecnością uświetnił ks. Krzysztof Kazimierz, Rezydent w Kamieniu Śląskim, który przybliżył nam historię tego Święta oraz rolę kobiet w naszym codziennym życiu na przełomie tych kilkudziesięciu lat  i stwierdził  że „Święto Kobiet  wróciło na swoje należne miejsce”.


    Tradycyjnie nasze Panie dzieliły się swoimi wspomnieniami i porównywały nie tak przecież odległe czasy obchodzenia Święta Kobiet ze współczesnymi  sposobami świętowania.